1:34 pm - Çarşamba Nisan 16, 2014

Facebook’taki ‘eski sevgili’ psikolojiye zararlı

Eki 1, 2013 12 Görüntülenme kisiselbasari 0 yorum
facebooktaki_eski_sevgili_psikolojiye_zararli_h20018

İngiliz Dail Mail gazetesinin yayınladığı araştırma sonuçlarına göre, eski sevgililerden haberdar olmak için onlarla ’ta arkadaş kalmak, hem zaman kaybına hem de duygusal bozukluğa yol açıyor.

İngiltere’deki Brunel Üniversitesi’nde yapılan araştırmada, yaklaşık 1 milyara yakın kullanıcının yarısına yakını, geçmişte birlikte olduğu insanların şimdiki hayatlarını öğrenmek için facebook’ta onlarla arkadaş kalmayı sürdürüyor bu da insanlarda çöküntüye neden oluyor.

Araştırma raporu, Facebook’a sadece arkadaşlarıyla kurmak için üye olanların bile eski sevgililerini bir başkasıyla gördüklerinde ‘boğazlarına bir bıçak dayanmış gibi‘ hissettiklerini söyledi.

’ ve fotoğraf paylaşım uygulaması ‘Instagram’ gibi online sitelerin aranılan kişiyi bulmayı kolaylaştırdığını söyleyen araştırma, artık Facebook’ta da ‘kimin’ ‘nerede’, ‘kimlerle’, ‘neler’ yaptığını kontrol edebilmenin eski hatıralardan kopmayı zorlaştırdığını belirtiyor.

Araştırmayı yürüten Dr. Tara Marshall, eski sevgili ile hala arkadaş kalanların, sevgililerini arkadaşlık listesinden çıkaranlara göre daha fazla stres sahibi olduklarını ve ayrılık sürecini daha zor atlattıklarını kaydetti.

Kaynak: Milliyet

Bu konuya benzer "Babanın Çocuğun Psikolojisine Etkisi" başlıklı makalemizde baba, babalar ve çocuk hakkında bilgiler verilmektedir. Okumanızı tavsiye ederiz..

Sosyal medaya hesaplarımız ile followKişisel Başarı takip etmek için kaydolmayı unutmayın!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
baba-ve-cocuk_orig

Babanın Çocuğun Psikolojisine Etkisi

thumb

Çocuklara kitap alırken nelere dikkat etmeliyiz?

İlginizi Çekecek Diğer Yazılar
Yorum Yapmak İstermisiniz ?
Bu Yazıya Yorum Yapabilirsiniz