12:53 pm - Perşembe Nisan 17, 2014

Önemli Olan Süresi Değil, İşlevi!

Mar 10, 2011 17 Görüntülenme muratdincer 0 yorum
dilwara_jain_temple


Acısını aşmak isteyen bir adam, kendisine yardım etmesi için Budist tapınağındaki bir Ustaya gider. Adam ustaya sorar:”Usta, eğer günde dört saat meditasyon yaparsam, yüksek bilince ulaşmamım ne kadar sürer?” Usta adama bakar ve yanıt verir: “eğer günde dört saat meditasyon yaparsan, belki on yılda yüksek bilince ulaşabilirsin.”

Bundan daha iyisini yapabileceğini düşünen adam yine sorar: “Oh, usta peki günde sekiz saat meditasyon yaparsam yüksek bilince ulaşmam ne kadar zaman alır.”

Usta adama bakar ve yanıt verir : “Eğer günde sekiz saat meditasyon yaparsan, belki yirmi yılda yüksek bilince ulaşabilirsin.”

Adam şaşırır ve sorar:” Ama daha çok meditasyon yaptığım da neden daha uzun zaman alır?”

Usta tebessüm eder.” Sen bu dünyaya hazzı ve yaşamı feda etmek için gelmedin. Yaşamak, mutlu olmak ve sevmek için buradasın. Eğer iki saatlik bir meditasyonda yapabileceğinin en iyisini yapabildiğin halde, sekiz saat meditasyon yapmaya kalkarsan yorgun düşersin, amacından saparsın ve yaşamdan haz alamazsın. Yapabildiğinin en iyisini yap. O zaman meditasyonun süresinin değil, yaşamanın, sevmenin ve mutlu olmanın önemli olduğunu anlarsın.

Bilge Adam Der ki: Önemli olan “olmak” değil “yapmak” tır. Önemli olan “yapmak ” da değildir, anlamak, bilmek, “çözmektir.” Biz hayat dekoderi olmaya çalışıyoruz…

Kaynak: Bilinmiyor

Bu konuya benzer "Hıdır Kişisel Gelişiyor" başlıklı makalemizde deniz hakkında bilgiler verilmektedir. Okumanızı tavsiye ederiz..

Sosyal medaya hesaplarımız ile followKişisel Başarı takip etmek için kaydolmayı unutmayın!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
prev-next.jpg

Hıdır Kişisel Gelişiyor

dolar

1 Dolar, 11 cent

İlginizi Çekecek Diğer Yazılar
Yorum Yapmak İstermisiniz ?
Bu Yazıya Yorum Yapabilirsiniz