Kişisel Başarı

Güncel

Tavuk Neden Yolun Öbür Tarafına Geçti?

Tavuk Neden Yolun Öbür Tarafına Geçti?
Mart 05
07:45 2011

Motivasyon davranışların nedenleriyle ilgilidir ve sadece tek bir soru sorar: Niçin? Aşağıda kurgulanan ifadeler doğrultusunda siz de kendinize göre bir yorum yapabilirsiniz. Tavuk neden yolun öbür tarafına geçti? (“Yaşamın 16 Temel Gücü” H. Fuchs ve A. Huber).

EĞİTİMCİ: Yolun öbür tarafına geçmek için.

PLATON: Daha anlamlı bir değer için

ARİSTOTELES: Tavuklar doğaları itibariyle yolun karşı tarafına geçerler

KARL MARX: Tarihsel olarak kaçınılmazdır

SADDAM HÜSEYİN: Bu ayaklanmacıların tahrik edici bir eylemiydi ve biz bu tavuğa elli ton sinir gazı ateşlemek konusunda her türlü hakka sahiptik

RONALD REAGAN: Unuttum

KAPTAN KİRK: Daha önce hiçbir tavuğun bulunmadığı yerlere gitmek için

HİPOKRAT: Pankreasında tembellik aşırılığı mevcut olduğu için.

ANDERSEN CONSULTİNG: Tavuğun bulunduğu taraftaki düzensizlikle, piyasadaki baskın konumunu tehdit ediyordu. Tavuk, yeni rekabet piyasalarında ayakta kalabilmek için gerekli olan yetkinlikleri geliştirmesi bağlamında, esaslı meydan okumalarla karşı karşıya olduğunu görüyordu. Andersen Consulting müşterisiyle ortak bir çalışma yaparak, tavuğa yardımcı olmuş, fiziksel bir dağıtım stratejisini ve gerçekleştirme süreçlerini gözden geçirmesini sağlamıştır…

LOUİS FARRAKHAN: Bakın, yol zenciyi sembolize eder. Tavuk zencinin “üzerinden geçmiştir”; çünkü onu ayakları altına almak ve aşağılamak istemiştir.

MARTİN LUTHER KİNG JR: Tüm tavukların özgürce karşıdan karşıya geçtiği ve bu bağlamda niçinlerin sorulmadığı bir dünya görüyorum.

MUSA: Ve Tanrı gökten indi ve tavuğa dedi ki: “Karşıdan karşıya geç!” Ve tavuk yolun öbür tarafına geçti ve büyük bir mutluluk yaşandı.

FOX MULDER: Tavuğun karşıdan karşıya geçtiğini kendi gözlerinizle gördünüz. Siz inanıncaya kadar daha kaç tavuk öbür tarafa geçmek zorunda kalacak?

RİCHARD M. NİXON: Tavuk karşıya geçmedi. Tekrarlıyorum : tavuk karşıya geçmedi.

MACCHİAVELLİ: Belirleyici olan husus, tavuğun karşıya geçmiş olmasıdır. Sebepten kime ne? Yolun öbür tarafına geçilmiş olması, her türlü nedeni haklı çıkarır.

JERRY SEİNFELD: Birileri neden karşı tarafa geçer ki? Yani neden kimse şöyle bir soru sormuyor: “Kahrolası tavuk orada ne yapmış olabilir acaba?”

SİGMUND FREUD: Tavuğun karşı tarafa geçmiş olduğu konusuyla meşgul olmanız bile, bilinç altınızdaki cinsel belirsizliği açığa vuruyor.

BİLL GATES: Kısa süre önce yeni Tavuk Office 2000 serisini çıkardım. Bu seri sadece karşıya geçmekle kalmayacak, aynı zamanda yumurta, önemli belgeleri işlemenize yardımcı olacak ve hesap bakiyenizi dengeleyecek.

OLİVER STONE: Soru şu değil: “Tavuk neden karşıya geçer?” Soru: “Biz tavuğu gözlemlerken, aceleci davranıp gözden kaçırdığımız daha başka kim karşı tarafa aynı zaman içerisinde geçti?”

DARWİN: Tavuklar uzun bir zaman dilimi içerisinde doğa tarafından seçilmişler. Şimdi genetik olarak, karşıdan karşıya geçme yeterliliğine sahipler.

EİNSTEİN: Tavuğun karşıya mı geçtiği, yoksa altındaki caddenin mi hareket ettiği, görecelik çerçevesine bağlıdır.

BUDDHA: Bu soruyla kendi tavukluğunu inkar etmiş oluyorsun

RALPH WALDO EMERSON: Tavuk karşıya geçmedi…transandantal bir şekilde öteye ulaştı

ERNEST HEMİNGWAY: Ölmek için. Yağmurda.

BİLL CLİNTON: Hiçbir zaman bu tavukla yalnız kalmadım.

e-motivasyon

Bu konuya benzer "Mustafa Kemal Atatürk ´ün İlkleri" başlıklı makalemizde atatürk, lider ve mustafa kemal hakkında bilgiler verilmektedir. Okumanızı tavsiye ederiz..

Paylaş

Yazar Hakkında

muratdincer

muratdincer

Psikolojik danışman, Öğrencilere ve Velilere yönelik Verimli Ders Çalışma Yöntemleri, Sınav Kaygısı ve Baş etme Yöntemleri, Etkili İletişim Becerileri ,Karakter Eğitimi konularında seminerler vermektedir. Ayrıca Türkiye’nin kişisel gelişim alanında en başarılı sitesi olan www.kisiselbasari.com genel yöneticisidir.

Benzer Yazılar

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamış!

Bu yazıya şu anda yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak ister misin?

Yorum Yazınız

Yorum Yazacağım

Yorumda mail adresiniz yayınlanmayacaktır.
Doldurulması zorunlu alanlar *